Link4

Konto oszczędnościowe zdrowia (hsa) jest często źle zrozumieć narzędzie planowania finansowego. To podatkowe korzyści medyczne konta oszczędnościowe dostępne dla podatników w Stanach Zjednoczonych, które uczą się w wysokiej odliczeniu plan zdrowia (HDHP). Niektórzy ludzie mylą go z elastycznego rachunku wydatków (FSA).

link4 kalkulator oclink4 kalkulator oc

Jednak, gdybym powiedział, link4 gdybym powiedział, Można by rozwijać swój wynik i nie płacić podatków, gdy używasz fundusze dla wykwalifikowanych kosztów leczenia, może ci się spodoba ten pomysł. Czytaj dalej, link4 a ja dam ci hipotetyczny przykład.

Komu się nie podoba odliczenia podatku? Kalkulator Jednak wszystkie ulgi podatkowe nie są równe. Dam ci małą dygresję. Wkład konto oszczędnościowe zdrowia nie są podobne do wykwalifikowanych plany przejścia na kalkulator emeryturę, że możesz być zaznajomiony z tym, że mogą pomniejszyć swój dochód do opodatkowania. Użyjmy 100 000 dolarów dochodu jako przykład. Jeśli skorzystasz z NAVS i mają prawo na maksymalny wkład rodziny w 2016 roku, to możesz zmniejszyć swój dochód podlegający opodatkowaniu na 6,750 $i tylko zapłacić podatki na $93,250. Oc Jeśli jesteś w wieku powyżej 55 lat, można dodać 1000 $i teraz zapłacić $92,250. Jeden podatnicy mogą zobaczyć maksymalne skrócenie $3,350 ($4,350 jeśli za 55 lat).

Oszczędność frazy konta-to trochę źle. Oc Rachunki oszczędnościowe, zwykle związane z okresami mniej niż rok. Różnica ta wpływa na to, że prędkość nie podlegają opodatkowaniu. Środki pieniężne, przeznaczone dla mniej niż rok, opodatkowane według tej samej stawki podatku, jak twój dochód. Jeśli jesteś żonaty podawania wspólnie podatnika w 100,000, są narażone na 25% stawka podatku od dochodu brutto. Ci podatnicy, w najwyższym podatkowej łącznika zapłacić 39.6%.

ubezpieczenie link4ubezpieczenie link4

Środki pieniężne, które są przechowywane od ponad roku, należą do kategorii długoterminowych. Długoterminowe stopy procentowe dochody stoją na 0%, 15% lub 20% w zależności od dochodu. Jeśli jesteś w wysokich podatkach, można obniżyć swoje stawki podatkowe prawie półtora razy. Link4 Więc dlaczego nie pójść jeszcze dalej i zrobić go na 0%? Nie będziesz płacić podatki na konto oszczędnościowe zdrowia, jak ona rośnie. Wszelkie środki, które można wyjść z link4 hsa dla niewykwalifikowanych wydatków medycznych będzie podlegać opodatkowaniu według swojego podatku dochodowego, plus 10% karnego podatku. W tym sensie, że jest podobny do wykwalifikowanego plan Emerytalny.

Te monitory będą rozdawać pieniądze, ile masz pieniędzy na koncie i używają go do wykwalifikowanych kosztów leczenia. Za płaceniem składek na ubezpieczenie zdrowotne, większość ludzi, których znam, nie budżet na dopłaty i сострахования i inne sporadyczne wydatki na opiekę zdrowotną. To, jak mówi, jednym z powodów tego, że niektórzy ludzie zostali zmuszeni do żądania upadłości z powodu poważnych wydatków medycznych. Dla wielu z nas, większość naszych osobistych ubezpieczenie wydatków na opiekę medyczną odbędzie się w późniejszym życiu. Jak dowiedziałem się od mojej mamy, kiedy mój ojciec zmarł, wydatki na leczenie nie umarł razem ubezpieczenie z nim. Tak, jak można planować takie koszty?

Powiedzmy, że dziś 45 lat i wnosić swój wkład w rodzinnym 2016 maksymalnie 6750 dolarów w ciągu najbliższych 20 lat. Poza tym, załóżmy, że teoretycznie jesteś w stanie osiągnąć 6% zysku. W końcu 20 roku zainwestował $135,000 i teraz ma $263,200.91, prawie podwoić swoje pieniądze. Mam nadzieję, że nie należy kliknąć na większość tych pieniędzy do, powiedzmy, 85 lat i mógł zobaczyć pieniądze rosną jeszcze bardziej.

W zależności od firmy w której pracujesz, twój jedyny wybór ubezpieczenia zdrowotnego może być wysokiej odliczeniu plan zdrowia, czy to może być inny wybór w menu. Pamiętaj, że musisz wybrać HDHP, aby zakwalifikować się do NAVS. Może być przyznana wybór VEA, a także, jeśli twój wybór jest ograniczone cele VEA, proponuję przytulanie swoich specjalistów HR i zarządu. Więcej o tym w następnym punkcie. Nie można wybrać VEA i NAVS. VEA jest jednym, że można usłyszeć, związanych z jej użyć lub go stracić. SAA nie ma możliwości wzrostu, aby zwiększyć swój dolar, inwestując w rynek i zobaczyć go rozwijać receptury.

Ograniczone cele elastyczny dzięki oszczędności zdrowia pozwala na udział w podatku uprzywilejowanych VEA, a także możliwość uzupełnić swoje NAVS. SAA środki zostaną wykorzystane w celu bieżącego roku kwalifikacjach medycznych koszty. Na 2016 rok, jest 2,550 $limit na zmniejszenie wynagrodzenia na jednego pracownika, zainstalowane urzędem skarbowym, ale pracodawca nie jest zobowiązany do przyjęcia maksymalną kwotę. Może on być mniej. Jest pracujący małżonek, który ma również prawo? Możesz podwoić tę kwotę.

Przepisy podatkowe i przepisy mogą ulec zmianie. Hipotetyczne przykłady nie tylko dla ilustracji, a nie przedstawiciela konkretnej sytuacji. Twoje wyniki będą się różnić. Hipotetyczne wskaźniki stosowane zwracać nie odzwierciedlać odliczenia opłat i opłaty związane inwestycyjnej.

SHARE