nam mowi numer konta

nam mowi numer konta

nam mowi numer kontaMożesz otworzyć konto bankowe we Włoszech, czy jesteś rezydentem lub nierezydentem. Jeśli nierezydent, masz prawo otworzyć nierezydentów konto ( conto estero). Może być zaliczona na poczet nierezydentów, wynik, który płaci wyższe odsetki, niż mieszkaniec rachunków tylko w walucie obcej lub importowanych euro.

Nie ma podatku od odsetek od lokat na rachunkach nierezydentów, jak tam na rachunku rezydentów euro (gdy podatek pobierany jest u źródła). Jeśli nierezydent, to można przeżyć bez włoskiego konta za pomocą gotówki, czeków i kart kredytowych, choć jest to nierozsądne i sporo kosztuje. Jeśli masz drugi dom we Włoszech, możesz mieć wszystkie dokumenty, wysłane na adres za granicą. Niektóre włoskie banki również przedstawić pisemne komunikacji w języku angielskim.

Jesteś uważany za osobę mającą miejsce zamieszkania we Włoszech ( mieszkalnej raj valutari) jeśli masz swój główny ośrodek zainteresowania, czyli mieszkasz lub pracujesz tam mniej lub bardziej na stałe. Aby otworzyć miejsce zamieszkania konta zazwyczaj muszą mieć zezwolenie na pobyt (certificato di) lub dowód, że masz pracę we Włoszech.

ile cyfr ma numer konta bankowego

Najlepiej, aby otworzyć konto we włoskim banku w twarz, a nie z zagranicy. Zapytaj znajomych, sąsiadów lub kolegów za rekomendacje i po prostu udać się do banku i przedstawić się. Musisz być w wieku co najmniej 18 i okazać dokumenty tożsamości, np. paszport, i swój adres zamieszkania (rachunek za usługi komunalne zwykle wystarcza). Zanim wybrać bank, jest mądre, aby porównać opłaty za międzynarodowe przekazy pieniężne i inne usługi, które mogą być wysokie.

ile cyfr ma numer konta bankowegoJeśli chcesz otworzyć konto we włoskim banku, będąc za granicą, powinieneś dostać propozycję od oddziału włoskiego banku (albo do Włoch lub kraj). Trzeba wybrać oddział z listy, która musi być w pobliżu twojego domu lub miejsca działalności we Włoszech.

Jeśli otworzysz konto w korespondencji, należy przedstawić zaświadczenie z banku, w tym certyfikat podpis lub podpis w obecności notariusza lub adwokata. Konieczne jest również kserokopia ważnych stron paszportu i projektu euro, aby otworzyć konto.

Nie zaleca się, aby zamknąć rachunki bankowe za granicą, nawet jeśli na stałe mieszkających we Włoszech, jeśli jesteś absolutnie pewien, że nie będziesz potrzebował w przyszłości. Jest to tańsze, aby trzymać pieniądze w lokalnej walucie na konto w kraju, który regularnie odwiedzają, a nie płaci prowizji, aby przekonwertować euro. Wielu obcokrajowców mieszkających we Włoszech obsługiwać, co najmniej dwa konta: konto za granicą (być może, offshore) dla transakcji międzynarodowych i lokalne konto z włoskim banku z dnia na dzień.

Wszystkie banki oferują karty kredytowe i debetowe, albo atm (tzw karty) zobacz gotówką we Włoszech i za granicą, zazwyczaj pierzaste i sieci NUYS. Jednak, jest to nierozsądne, aby polegać wyłącznie na bankomaty (tzw. bankomatów) w celu uzyskania środków pieniężnych, gdyż są one często kończą się pieniądze lub po prostu zawodzą. Należy również pamiętać, że codzienne wypłaty pieniędzy z karty debetowej, z reguły, ograniczona do 300€.

Zakup Bonów Rachunków. Normalne konta bankowego na dzień-w-dzień operacji we Włoszech jest czek ( assegno) lub rachunek ( conto correnti). UE potrzebuje włoskiej rezydentury i fiskalnego kod do otwarcia rachunku bieżącego. Pary mogą otworzyć wspólne konto ( conto correnti cointestato) i niektórych bankach specjalne konta i transakcje, dla dzieci, emerytów, studentów i kobiet.

Zawsze wokół sklepu i porównaj ceny biletów i korzyści przed otwarciem konta. Otwierając konto, należy zamówić karty debetowej karty, który może być wykorzystany do zapłaty za towary i płacić rachunki w całych Włoszech. Otrzymasz książeczkę czekową ( libretto di assegni) i karty debetowej, której zazwyczaj muszą odebrać osobiście ze swojego oddziału, około dwóch do trzech tygodni po otwarciu konta. Odsetki są wypłacane na zakup bonów rachunków kwartalnych, choć to może być tylko 0,5 proc.

Wiele banków oferuje konta, których salda powyżej kwoty do wyboru (na przykład, €2,500) automatycznie lokowane w fundusze inwestycyjne. Pobierana jest opłata w wysokości około €1 Dla książeczkę czekową, zawierającej dziesięć czeków, choć niektóre banki dają je za darmo, a opłaty za każdy czek piszesz (co stanowi około €0.80 lub więcej, gdy opłaty celne i ubezpieczenie wliczone w cenę).

Bieżące rachunki różnią się na takie czynniki, jak ilość czeków piszesz i średniego salda zapisana i może być przedmiotem negocjacji. Opłaty są wysokie dla nierezydentów, niż mieszkaniec rachunków. Każdy wpis na wyciągu z banku kosztuje od €0.80 do 1,50 euro, choć większość banków pozwoli ci 100 darmowych operacji rocznie (który zawiera każdej płatności z karty debetowej).

Czeki ( assegni) mogą być przekraczane przez ( sbarrato) lub otwartej ( nie sbarrato). Czeki wymagają zatwierdzenia na plecach, zanim mogą być wypłacone na konto. Należy pamiętać, że otwarte czeki swobodnie dyskutuje, a nawet przekroczyły czek może być индоссирован osobie trzeciej (do $ 10,350), chociaż można zostawić nie można przekazywać innym osobom ( nie trasferibile) na odwrocie czeku, aby zapobiec go zatwierdził. Czek, karta mapy ( map-di-kombi) są dostępne we Włoszech, ale mało kto bierze osobiste czeki nawet w przypadku karty gwarancyjnej i raczej nie będzie w stanie wykorzystać swój czek zmienić z przedsiębiorstwami znajdującymi się poza sieci lokalnej, za wyjątkiem przedsiębiorstw komunalnych i innych firm można uprawiać regularnie.

W celu uzyskania środków pieniężnych na konto bankowe licznik, należy wypełnić formularz lub napisać czek na siebie (mi medesimo, zwykle zapisywany jest jako M. m., czy mi stesso), która zwykle może być wykonane tylko w swoją gałąź. Czeki powinny być napisane w języku włoskim i angielskim, a w niebieski lub czarny. Podczas pisania kwoty słownie, używane są wielkie litery i wszystkie słowa związane. Podczas pisania cyfr we Włoszech (lub gdzieś w Europie Kontynentalnej), trzeba przejść w dół pociągnięciem liczba 7 w celu uniknięcia nieporozumień z cyfrą 1, które często piszą z wiodącymi w górę i przypomina siedem dla wielu неевропейцев. Podobnie jak inni europejczycy, włosi piszą datę z dnia pierwszego, następnie miesiąc i rok, np. 1.9.04 1 września 2004 roku, a nie 9-go stycznia 2004 roku. Zwykły nam forma 1/9/00, najpierw z miesiąc i kreski między cyframi, nie są znane i nie powinny być wykorzystywane!

Większość banków teraz jest kasjerzy, które można zrealizować czeki, eliminując dwóch poprzednich etapów, w których państwu przedstawiony czek/forma na jeden licznik i wydał pokwitowanie oddania w kasie ( kasa) zobacz. Twoje pieniądze. To jest nielegalne, aby odbić czeki ( assegno w vuoto) w Włochy, dla której można być odsunięty od prowadzenia rachunku bankowego i pociągnięty do odpowiedzialności. Należy również dbać, aby nie stać w rachunku bieżącym, który może być kosztowne (w rachunku bieżącym można za przyzwoitą stopę procentową). Po randce czeki też przeciw prawu, i wszystkie czeki mogą być przedstawione do zapłaty w dniu, są one napisane, bez względu na ich datę.

Czas potrzebny do przejścia czeków (po czym środki przelane na konto i zacznij zarabiać odsetki) waha się od dwóch dni na czek na bank sam tydzień lub więcej na czek na inny bank. Można wstrzymać zapłatę czeku, tylko jeśli został on zgubiony lub skradziony (nie tylko dlatego, że zmienił pan zdanie), kiedy trzeba przygotować raport na lokalną policję.

Wyciągów bankowych ( konto estratto) wydawane są co miesiąc lub co kwartał (można wybrać) i zawierać dane o koncie, takie jak bank, oddział i numer konta w górnej części. Informacja ta jest niezbędna, gdy płatności muszą być dokonywane bezpośrednio z konta, na przykład, stojąc rzędu ( ordine di pagamento) lub polecenia zapłaty ( domiciliazione). Regularnych rachunków (np. rachunki) najlepiej płacą poleceniem zapłaty, do którego został nakręcony około €0.80. Jeśli nierezydent, zaleca się zachować awaryjny kwotę wpłaty na nieprzewidziane (lub nieoczekiwanie wysokie) konta. Weksle mogą być opłacone gotówką w banku, wypełniając płatności dowód zakupu ( zamówienie di bonifico).

SHARE