standard iban

standard iban

standard ibanNumer iban składa się z 34 liter i cyfr, który zawiera: kod kraju; dwie cyfry sprawdzające liczba; i szereg, który zawiera wewnętrzny numer konta bankowego, identyfikator, routing informacji. Sprawdzanie cyfr konieczne do weryfikacji numeru konta bankowego, w celu potwierdzenia jego integralność przed wysłaniem transakcji.

Nie powinien zawierać spacji podczas przesyłania w formie elektronicznej. Podczas drukowania to wyraża się w grupy z czterech znaków, oddzielone pojedynczą spacją, ostatnie grupy o zmiennej długości, jak pokazano w przykładzie.

co to jest numer iban

Międzynarodowy numer rachunku bankowego (iban) co to jest? Międzynarodowo uznanego systemu identyfikacji rachunków bankowych przez granice, aby ułatwić komunikację i przetwarzania transgranicznych transakcji, w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia błędów transkrypcji. Początkowo został przyjęty przez Europejski Komitet standardów bankowych (ecbs), a później jako międzynarodowego standardu ISO 13616:1997.

co to jest numer ibanWspółczesnym standardem jest ISO 13616:2007, co świadczy o szybkim, jak na oficjalnej rejestratora. Pierwotnie opracowany dla ułatwienia obliczeń w ramach Unii Europejskiej, był realizowany w większości krajów europejskich oraz w wielu krajach w innych częściach świata, głównie na Bliskim Wschodzie i na Karaibach. W lutym 2016 roku, w 69 krajach używali systemu numeracji iban.

Tło zanim co to jest? Różne Krajowe standardy rachunku numer iban bankowego (tj. banku, oddziału, kody routingu i numer konta) były dla niektórych użytkowników. To często prowadzi do potrzebnych informacji routingu, brakuje płatności. Routing informacji zgodnie z normą ISO 9362 (znany również jako biznes-kody identyfikacyjne (BIK) i Swift ID lub kod Swift, Swift BIC) nie wymaga określonego formatu dla transakcji identyfikacji rachunków i rodzaje operacji pozostaje umów partnerów transakcji. On również nie zawiera cyfry kontrolne, więc błędy transkrypcji nie zostały znalezione, i nie było możliwości dojazdu do banku w celu sprawdzenia informacji o routingu przed wysłaniem płatności. Błąd routingu spowodowało opóźnienie płatności i poniósł dodatkowe koszty na wysyłanie i odbieranie banków i często do pośrednim banki routingu.

międzynarodowy numer rachunku bankowego – iban polska – format

W 1997 roku, aby przezwyciężyć te trudności, Międzynarodowej organizacji normalizacyjnej (ISO) opublikowała normę ISO 13616:1997. Oferta ta ma pewien stopień elastyczności, który Europejski Komitet standardów bankowych (ecbs) uważał, że byłoby międzynarodowy numer rachunku bankowego niewykonalne, i stworzyli “lekką” wersję standardu, który, między innymi, jest dozwolone tylko za pomocą liter, wielkich liter i wymaga, że iban w każdym kraju mają stałą długość. międzynarodowy numer rachunku bankowego - iban polska – formatZ normą ISO 13616:1997, został później odwołany i zastąpiony standardem ISO 13616:2003. Standard został ponownie zmieniony w 2007 roku, kiedy została ona była podzielona na dwie części. Standard ISO 13616-1:2007 “wskazuje elementy międzynarodowego rachunku bankowego (iban), który jest stosowany w celu ułatwienia przetwarzania danych na arenie międzynarodowej wymiany danych, w warunkach finansowych, a także wewnątrz i między innych międzynarodowy numer rachunku bankowego branżach”, ale “nie określa wewnętrzne procedury, plik technologii organizacji, przechowywania mediów, języki, itp. do wykorzystania w jej realizacji”. ISO 13616-2:2007 opisuje “organ rejestrujący (RA), który jest odpowiedzialny za prowadzenie rejestru formatach zgodnych z normą ISO 13616-1 [i] procedura rejestracji norm ISO 13616-zgodnego ze standardem iban formaty”. Oficjalnym rejestratorem ОКОНХ zgodnie z ISO 13616-2:2007 prędk.

Nakłada elastyczny, ale regularny Format iban polska wystarczające do identyfikacji konta i zawiera informacje, aby sprawdzić, aby uniknąć błędów transkrypcji. On nosi w sobie wszystkie informacje o routingu, niezbędne do uzyskania płatności z konto iban standard iban jednego banku do drugiego, gdzie ona może być, w nim zawiera klucz, danych bankowych, takich jak kod kraju, branżowych kodeksów (znane jako kody sortowania w wielkiej Brytanii i Irlandii) i konto iban numery kont, i iban polska zawiera cyfry kontrolne, które mogą być sprawdzone u źródła dla jednej standardowej standard iban procedurze. Gdzie numer konta w formacie iban jest używany, wcześniej zmniejszyły trans-narodowych błąd transferu pieniędzy pod 0,1% od łącznej kwoty wypłat.

Struktura

Numer iban składa się z 34 liter i cyfr, w następujący sposób:

  • kod kraju wg normy ISO 3166-1 Alfa-2 – dwie litery,
  • cyfry kontrolne – dwie cyfry, i
  • Podstawowy numer rachunku bankowego (BBAN) – do 30 znaków alfanumerycznych, które są w danym kraju.

Sprawdzanie cyfr konieczne do weryfikacji numeru konta bankowego, w celu potwierdzenia jego integralność przed wysłaniem transakcji.

Podstawowy numer rachunku bankowego (BBAN) Format zdefiniowany krajowym bankiem Centralnym lub upoważnionego organu płatności w każdym kraju. Brak spójności pomiędzy numer konta w formacie iban przyjętymi formatami. Krajowy organ może zarejestrować Format BBAN z Swift, ale nie jest to wymagane. Może on przyjąć ОКОНХ bez rejestracji. Swift działa również jako centrum rejestracji do systemu Swift, który jest używany w większości krajów, które nie przyjęły. Główna różnica między tymi dwoma systemami polega na tym, że Swift nie ma roszczenia o tym, że BBANs jest używany wewnątrz kraju być wstępnie określonej długości.

W BBAN powinna być stała długość dla kraju i stanowią bez format uwzględnienia wielkości liter. Zawiera wewnętrzny numer konta bankowego, identyfikator, informacje o routingu. Każdy kraj może mieć różne krajowe routingu/system numeracji rachunków, do 30 znaków alfanumerycznych. Adaptacja. Międzynarodowe transakcje bankowe użyć lub ISO 9362 biznes-kod identyfikacyjny systemu (bic lub Swift-code) w połączeniu z BBAN. EOG i terytoriów. Banki w większości krajów Europy publikują numery kont, za pomocą format zarówno w formacie iban i narodowych tożsamości, to jest obowiązkowe w ramach Europejskiego obszaru gospodarczego.

Z dnia na dzień, kontrola działalności bankowej w brytyjskich terytoriach zamorskich waha się od terytorium do terytorium — niektóre, na przykład, Georgia Południowa i sandwich południowy, zbyt mała populacja, aby uzasadnić systemu bankowego, a inne, takie jak Bermudy, mieć rozwijający się sektor finansowy. Korzystanie iban-to samorząd — Gibraltar, będąc częścią Unii Europejskiej, należy użyć, jak koronne własności, które korzystają Brytyjskie rozliczeniowe systemu i na Brytyjskich wyspach Dziewiczych postanowili zrobić tak. Według stanu na kwiecień 2013, ani inne Brytyjskie terytoria zamorskie, postanowił wykorzystać. Banki na Karaiby Holenderskie nie należy również używać.

Schemat oznaczenie został wybrany jako podstawa do elektronicznych pass-through obsługi w Europejskiej strefie ekonomicznej. Parlament europejski orzekł, że obowiązek banku powinna być taka sama kwota dla krajowych kredytowych tłumaczeń, jak dla transgranicznych tłumaczeniach są regulowane w rozwiązanie 2560/2001 (aktualizacja w 924/2009). Niniejsze rozporządzenie weszło w życie w 2003 roku. Tylko płatności w euro do €12,500 na rachunek bankowy wskazany podlegają regulacji.

Regulacja płatności w euro stało się podstawą do decyzji o utworzeniu jednolitego obszaru płatności w euro (sepa). Europejski bank Centralny został utworzony międzybankowy sieci systemu target2, który łączy infrastrukturę techniczną 26 banków centralnych Unii Europejskiej (mimo, Szwecja i wielka Brytania zrezygnowały). Samoregulującą inicjatywę w sektorze bankowym Europy, przedstawionych w Unii płatności Rady (elektrowni estońskiej). Unia Europejska zrobiłem schemat obowiązkowej zapłaty za usługi Dyrektywa została opublikowana w 2007 roku. Od stycznia 2008 roku wszystkie kraje powinny wspierać kredytowa przelew sepa, i zapłaty sepa powinny być wspierane z listopada 2009 roku. Oświadczenie o płatności sepa zwiększa koszty pokrywy (taka sama cena dla płatności krajowych jak dla transgranicznych płatności) do 50 000 euro.

SHARE