Proama

Mechanizmy zwrotu kosztów opieki zdrowotnej (Храс) – jest to rzecz, że niektórzy pracodawcy oferują swoim pracownikom, aby pomóc z wydatków na opiekę zdrowotną. Jest to sposób dla firmy, aby pokryć pracowników na pokrycie tych kosztów i zwrotu kosztów, jak zwykle, podlega opodatkowaniu przy użyciu wykwalifikowanych kosztów leczenia.

proama ubezpieczenia ocproama ubezpieczenia oc

Rachunki te pracują wraz z projektami proama planów ubezpieczeń zdrowotnych, które przestrzegają ustawa O przystępnej opiece zdrowotnej (ASA). Plan jest często wysoki odliczeniu plan zdrowia (HDHP), ale to nie proama powinno być; plan ten może być PPO lub HMO.

Alfabet zupa ubezpieczenia zdrowotnego może zmylić każdego. Храс nie zdrowie kont oszczędnościowych (monitory) lub oc elastyczne konta wydatków (Wza), z których każdy ma swój własny zestaw zasad i korzyści, ponieważ może on być stosowany do płatności kwalifikowanych wydatków oc medycznych. Oto krótka lista, tak jak w tych terminów może spowodować zamieszanie.

Te pomocnicy muszą być stosowane z ubezpieczenia HDHP, składki mogą pochodzić od pracowników i pracodawców, równowagi mogą być inwestowane i przechodzą z roku na rok, i liczy się z tobą, gdy zmieniasz miejsce pracy.

Organów kontroli finansowej nie powinny ubezpieczenia być używane z HDHP, pochodzi tylko od potrąceń z wynagrodzenia pracownika i równowagi nie mogą być inwestowane, a nie zarabiać. VEA pozostałości powinny być wykorzystane w bieżącym roku planowym, choć niektórzy pracodawcy pozwalają małych ilościach, aby przewrócić lub dać pracownikom okres karencji na początku przyszłego roku, aby skorzystać z równowagi. Ponadto, organy kontroli finansowej, nie pójdę z tobą, gdy zmieniasz miejsce pracy.

proama kalkulatorproama kalkulator

Храс, z drugiej strony, w pełni proama finansowane przez pracodawcę pieniądze. W  nie jest kontem; jest to mechanizm zwrotu między tobą a twoim pracodawcą. Nie można inwestować równowagę i nie zarabiać. Jeśli bierzesz udział w , nie widać żadnych potrąceń z pensji.

Zamiast tego, pracodawca proama decyduje, ile jest gotów zwrócić państwu koszty opieki zdrowotnej na podstawie miesięcznych lub rocznych. Jeśli macie jeszcze wynik na koniec roku, może się przewrócić, gdy pracodawca w dalszym ciągu oferować hra i nadal uczestniczyć, ale nie może: to decyzja zależy od pracodawcy, zbyt.

Do udziału w hra, należy zarejestrować się w ciągu okresu otwartej rejestracji swojego pracodawcy. Jeśli masz kwalifikacyjny etap życia, możesz zarejestrować się poza otwartej rejestracji. Małżonków i dzieci, które uczestniczą kalkulator w plan ubezpieczeń zdrowotnych pracodawcy również mogą być zwrócone przez. Kalkulator Niestety, jeśli jesteś przedsiębiorcą, nie można korzystać.

To do swojego pracodawcę, aby zdecydować, jakie koszty zostaną ci zwrócone. Konto musi być wykwalifikowanych kosztów leczenia, wymienionych w IRS publikacja 502, ale pracodawca może stosować bardziej wąskie liście. W sumie, można użyć powinny być zwrócone za wykwalifikowanych kosztów leczenia zdrowia ubezpieczenie nie płacić, na przykład, medyczne i apteczne koszty, trzeba zapłacić z własnej kieszeni do spotkania z twoim franczyzy i ty jesteś odpowiedzialny za spotkania po odliczeniu.

Koszty obejmują koszty, jak wizyta u lekarza, gdy jesteś chory, po otrzymaniu promienie x lub operacja. Niektóre wrocław plany pozwalają korzystać z narzędzia do ubezpieczenia zdrowotnego. Stomatologiczne i koszty wzrok, lódź jak zwykle kwalifikują się też, jak i w wielu over-the-counter produktów, takich jak cukrzyca, AIDS, ciśnienie krwi, monitory i roztwór do soczewek. Można również korzystać z zapłacić za długookresowy opieka składek ubezpieczeniowych.

Niektóre Храс bardziej ograniczone, i można ich białystok używać tylko do. Inne Храс tylko zwrotu kosztów wikipedia po tym, jak spotkał swoją franczyzy. Pracodawcy mają większą elastyczność w tym, jak stworzyli.

SHARE